مثل خودت باش

به زودی

ده نشانه تیز هوشی در کودکان

از دید والدین همه فرزندان نابغه هستند ! اما اگر واقع بین باشیم علائمی وجود دارد که نشان دهنده تیز هوشی کودک می باشد .

۱-    انگیزه فراوان  در حالیکه اکثر مادران سعی در سرگرم کردن فرزندشان هستند کودکان تیزهوش به راحتی خودشان را سرگرم می کنند و در مورد بازی های پیچیده علاقه غیر عادی به پیدا کردن راه حل می دارند .

۲-    درک وفهم سریع   اگرشما چیزی را یکبار توضیح  دهید کودک تیز هوش فوری آنرا به حافظه می سپارد وحتی در مورد بازی ها خیلی سریع متوجه نحوه  وهدف بازی می شود.

۳-    با علاقه دنبال حل معماست  کودکان تیز هوش علاقه زیادی به شناخت دستگاهها ونحوه عمل کرد آنها دارند مثلاً یک موتور چگونه عمل می کند . این کودکان با علاقه فروان سعی در یادگیری بازی شطرنج می کنند ، در حالیکه بقیه کودکان از ادامه بازی خسته می شوند این کودکان با علاقه مایلند راه صحیح بازی را یاد بگیرند.

۴-    کنجکاوی و پی بردن به عمق مسائل   کودکان تیز هوش وقتی موضوعی را کشف کنند مایلند همه جزئیات را  بدانند حالا فرق نمی کند در باره دیناسور ، اسب ، جنگلهای بارانی یا حتی نحوه کار یک هواپیما باشد آنها تا عمق قضیه بیش می روند .

۵-    خود مشغولی   در حالیکه سایر کودکان دائم بدنبال همبازی می گردند ، کودکان تیز هوش بتنهایی خودشان را مشغول می کنند و نیازی به همبازی نشان نمی دهند .

۶-    از خودشان انتقاد می کنند    ” من خیلی بد بودم ” اگر کودکی  خودش را این چنین مورد انتقاد قرار دهد ، ممکن است واقعاً مشکل داشته باشد یا اینکه بعلت تیز هوشی از خودش بیش از اینها انتظار دارد .

۷-    خواندن و نوشتن را زود یاد می گیرند  کودکان تیز هوش معمولاً در مهد کودک خواندن و نوشتن را یاد می گیرند . اگر کودک چهارساله شما تیتر روزنامه دست شما را خواند این می تواند دلیل بر بهره هوشی بالای او باشد .

۸-    حافظه قوی   تیز هوش یا نه ! در دوسالگی مسلماً کودک شما نمی تواند چیزی بخواند ، ولی اگر او قادر بود تمام شعر هایی را که شما برایش خوانده اید از حفظ بخواند ، و وقتی که شما یک صفحه از کتاب شعر را به او نشان می دهید فوری آنرا از حفظ می خواند بنابراین  فرزند شما تیز هوش است .

۹-    استعداد موسیقی    کودکان تیز هوش خیلی سریع یک آلت موسیقی را یاد می گیرند، مثل پیانو یا ویلون و یادگیری نت برایشان بسیار ساده است .

۱۰ –  مسائل ساده برای کودکان تیز هوش خسته کننده است  کارهای آسان کودکان تیز هوش را خیلی زود خسته می کند بهمین دلیل در این حالت سعی می کنند سر بسر دیگران بگذارند تا شرایط برایشان هیجان انگیز شود . 

 آدرس اینستاگرام ما: https://www.instagram.com/mehdihakimiiii/ 

مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *